Podwyższony poziom erytrocytów u mamy

mama po badaniu moczu ma erytrocyty wylugowane 5-10 a erytrocyty swieze luzno kryja p.w . co moze byc powodem tego podwyrzszonego stanu erytrocytow ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Potencjalnych przyczyn jest bardzo wiele m. in. kamica dróg moczowych czy zakażenie układu moczowego. Wynik należy interpretować w korelacji z danymi klinicznymi i w razie potrzeby poszerzyć diagnostykę dlatego proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.