Podwyższony poziom ferrytyny przy infekcji gronkowcowej

Witam, moja 2,5-miesięczna córka ma podwyższony poziom ferrytyny 215,3ng/ml przy żelazie 74 ug/dl, u córki stwierdzono gronkowca złocistego - kolonie liczne. Czy to może mieć związek z wynikami badań? Jakie są prawidłowe widełki żelaza i ferrytyny dla tak małego dziecka? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Norma ferrytyny u dzieci w wieku Pani córeczki to przeważnie 50-200 ng/ml. Nieco podwyższony poziom może mieć związek ze stanem zapalnym, jaki towarzyszy infekcji gronkowcowej. Nie jest to wzrost, jaki może stanowić powód do niepokoju.

Żelazo jest w normie. W tym wieku poziom żelaza wynosi zazwyczaj 35-155 mg/dl.

Pozdrawiam serdecznie