Podwyższony poziom glukozy po ciąży

Witam, Mam 35 lat, 3 miesiące temu byłam w ciąży i miałam cukrzycę ciężarnych. Test obciążenia glukozy wykonany po 6 tyg od porodu w normie, 2 godz po głównych posiłkach cukier w normie-pon. 140. Problem pojawia się po słodyczach: po zjedzeniu ciastka jabłkowego i ciastka z kremem cukier po 2 godz. 148, po małej paczce paluszków i kromce chleba cukier po 2 godz. 184. Czy mam nawrót cukrzycy? Czy powinnam zgłosić się do lekarza? P.S. Skończyłam karmić piersią czy to ma wpływ na poziom cukru?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry. Jeżeli ma Pani problem z poziomem cukru, to najprostszą i naskuteczniejsza metodą jest wyeliminowanie go z diety. Proszę zainteresowac się dietami niskowęglowodanowymi, np. LCHF lub paleolityczną. Są zdrowe i bardzo smaczne. Pozdrawiam!