Podwyższony poziom glukozy po posiłku pomimo stosowanie diety w cukrzycy ciążowej

Witam!Czy bol głowy może być powodem tego, że po prawidłowym posiłku dla cukrzyka (cukrzyca ciążowa), mimo wszystko cukier jest wysoki? Czy ból głowy może być zaliczony do stresu,a ten wiem, że podnosi cukier. Ostatnio np. cały dzień miałam cukier w normie, po południu zaczęła mnie boleć głowa (mam migreny)i godz po obiedzie o 16.00 (ryż naturalny z kurczakiem, paparyką i pieczarkami, odrobina oleju rzepakowego) cukier wyszedł mi 172! Nie wiem gdzie popełniłam błąd. Czy winą jest więc ból głowy?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję skonsultować wyniki z diabetologiem i ginekologiem. W ciąży należy pilnować poziomu glikemii, jeśli dieta jest nieskuteczna, być może konieczne będzie włączenie insuliny.
Pozdrawiam