Podwyższony poziom granulocytów zasadochłonnych w morfologii

Witam Mam pytanie czy jest sie czym martwic przy podwyzszonych gran. zasadochloonych? Wyniki: Morfologia: Bazofile 1,0 % 0,0 2,0 N Bazofile 0,05 tys/µl 0,00 0,10 N Rozmaz mikroskopwy: Gran. Zasadochłonne 3 % 0 1 H Cala reszta w morfologii jak i w rozmazie w normie. Dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Witam.

Pierwsza część wyniku pochodzi z analizy automatycznej a druga z oceny mikroskopowej.

Bazofile to inaczej granulocyty zasadochłonne.

Ich oznaczenie 3% jako H nie ma znaczenia.
Owszem podaje się odsetek poszczególnych krwinek ale istotne są wartości bezwzględne.

Prawidłowo powinno być od 10 do 300 bazofilów w mikrolitrze krwi.

Jeśli wynik jest w tym przedziale i nie ma innych nieprawidłowości to należy uznać wynik za prawidłowy.