Podwyższony poziom hemoglobiny i hematokrytu

Witam Z ostatniej morfologii wynika ze mam więcej hemoglobiny ( ponad norme), hematokrytu tez ponad natomiast mam spadek płytek krwi Czy mam się tym martwić ?

Dzień dobry,

Nie opisała Pani jak bardzo podwyższone są te parametry i jaki ma Pani poziom płytek krwi. Trzeba zebrać dokładny wywiad chorobowy i zbadać Panią. . Na początek radziłbym z wynikami udać się do dobrego internisty, a jeśli ten uzna za słuszne, wyśle Panią wówczas do hematologa.

Pozdrawiam serdecznie,

dr.n.med. Marek Derkacz