Podwyższony poziom hormonu tarczycy, wypadanie włosów, opuchnięcia i zawroty głowy

W sierpniu zaczeły sie moje problemy gdy w morfologi wyszedł podwyższony hormon tarczycy i wszystkie objawy wskazywały na niedoczynność prócz tego ze schudlam 6 kg, endokrynolog kazała odczekać i po dwóch miesiącach poziom hormonu wyszedł w normie,kolejna wizyta za pół roku. Lecz bardzo wypadają mi włosy, wręcz łysieje, puchną i sinieją stopy, mam bóle i zawroty głowy, moje cisnienie wynosi 92/47 puls 52 do tego szum w uszach, jestem wciąż senna i zmeczona, nie mam okresu. Proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z uwagi na wywiad chorobowy sugerowałbym ponowne oznaczenie poziomu hormonów tarczycowych w tym TSH, fT3 i FT4 czyli wolnych hormonów gruczołowych. Nie warto bagatelizować objawów.