Podwyższony poziom kortyzolu i eozynofili

Witam, od dłuższego czasu mam podwyższony poziom eozynofili i kortyzol ( badanie robione kilka razy przez kilka lat). Wcześniej byłem kilka razy u hematologa, ale nic się nie dowiedziałem, dlatego teraz ruszam do endokrynologa i jeszcze raz do hematologa prywatnie. Czy jest jakiś związek między tymi wskaźnikami? Kortyzol 577 (norma 171-536) eozynofile 0,85 (0,05-0,5). Cierpię na długotrwały stres

Renata GrzechociĹska

Nie ma korelacji między tymi dwoma wskaźnikami. Kortyzol jest hormonem stresu i może być podwyższony przy takim trybie życia wzrasta również w depresji i innych chorobach organicznych dlatego proszę udać się do endokrynologa aby je wykluczyć. Wzrost eozynofili nie powinien być oceniany bez pozostałych parametrów morfologii, może świadczyć o infekcji, alergii, chorobach pasozytniczych i innych.