Podwyższony poziom kwasu moczowego

Mam podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi o ok. 2 pkt. Teraz dosyć często boli mnie duży paluch u lewej stopy i puchnie, nie mogę chodzić, jest zaogniony, a ponadto bolą mnie też trochę kolana. Nadmieniam, że 13 lat temu przeszłam radio i chemioterapię, i biorę od 15 lat leki na nadciśnienie. Obecnie biorę jeszcze Milurit, ale słabo działa. Może Ktoś mi coś doradzi, by się tego pozbyć? Co można oprócz diety stosować? Pozdrawiam Danuta.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisuje Pani objawy dny moczanowej. W ataku dny stosuje się kolchicynę oraz leki NLPZ. W okresie remisji należy przyjmować allopurinol (np. Milurit) więc leczona jest Pani w sposób właściwy. Być może dawka Miluritu jest w Pani przypadku za mała.
Proszę udać się do swojego lekarza celem ewentualnej modyfikacji leczenia.