Podwyższony poziom leukocytów a prawidłowe CRP

co znaczy podwyższony poziom leukocytów 13.7 crp jest w porządku inne wyniki też tylko leukocyty za duże

Witam,
Leukocytoza może być objawem infekcji, stanu zapalnego, urazu tkanek (np. oparzenia) czy alergii.
Podwyższony poziom leukocytów może być tez spowodowany przyjmowaniem niektórych leków np. glikokortykosteroidów czy leków przeciwpadaczkowych. Leukocytoza bywa też objawem chorób szpiku (zespołów mieloproliferacyjnych czy białaczki).
Wskazana byłaby dalsza diagnostyka u Pana.

Pozdrawiam!