Mężczyzna , 32 lata Witam. Niedawno poprosilem o porade w sprawie dlugotrwalego podwyzszonego stanu leukocytow ("Interpretacja wynikow morfologii a infekcje bakteryjne"). Dostalem odpowiedz (za ktora dziekuje) ze ten stan swiadczy o stanie zapalnym. I tu mam kolejne pytanie czy stan zapalny moze toczyc sie bez objawow? Nie mam goraczki kataru oslabienia nic mnie nie boli itd. Drugie pytanie: jakiego rodzaju to stan zapalny? Czy powinienem udac sie do lekarza? Czy poczekac i za jakis czas powtorzyc badania?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Może przebiegać bezobjawowo, nie wiem jak wysoki był to poziom? Sugeruję kontrolę za ok 2 tyg od pierwszego badania plus dodatkowo crp i wtedy wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Poziom leukocytów – Test poziomu leukocytów to badanie krwi wykonywane w celu pomiaru ilości białych krwinek. Leukocyty pomagają w zwalczaniu zakażeń, nazywane są one niekiedy białymi krwinkami. Istnieje 5 głównych typów leukocytów: bazofile, eozynofile, limfocyty, monocyty, neutrofile.
  • Urologia – Urolog jest specjalistą, który zajmuje się chorobami związanymi z układem moczowo-płciowym. Do wizyty u urologa warto się przygotować, gdyż z reguły wiąże się ona z dużym stresem u pacjenta. Sprawdź, jakie objawy powinny skłonić cię do zgłoszenia się do poradni urologicznej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: