Podwyższony poziom magnezu i glukozy we krwi

PROSZĘ O INTERPRETACJE PODWYŻSZONYCH WYNIKÓW KRWI MAGNEZ- 2,38 mg/dl AMYLAZA -131 U/L GLUKOZA - 116,52 mg/dl POZOSTAŁE WYNIKI W NORMIE- MORFOLOGIA W OSTATNIM CZASIE PIŁEM DUŻO WODY Z MAGNEZEM- ZAWARTOSĆ 14,5 ORAZ JADŁEM DUŻE ILOŚCI BANANÓW CZY TE PRODUKTY MOGŁY WPŁYNĄĆ NA WYNIKI. POZDRAWIAM KAZIMIERZ

Według Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego stężenie glukozy na czczo we krwi wynoszące 100-125 mg/dl oznacza nieprawidłową glikemię na czczo. Jeżeli zaś poziom glukozy jest wyższy lub równy 126 mg/dl może to wskazywać na cukrzycę. Warto pamiętać, że aby zdiagnozowano cukrzycę, oprócz zawyżonego stężenia glukozy w organizmie, musi wystąpić co najmniej jeden z objawów hiperglikemii (np. zwiększone pragnienie, zwiększone oddawanie moczu, ogólne zmęczenie). Poziom amylazy jest nieznacznie przekroczony, ale wraz z wiekiem norma na amylazę wzrasta. Jednak podwyższony poziom cukru może świadczyć o zaburzeniach w funkcjonowaniu trzustki, stąd taki wynik. Radzimy udać się do lekarza, który na podstawie badań, a także, co istotne, zebranego szczegółowego wywiadu, postawi odpowiednią diagnozę.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam serdecznie.

Ma Pan podniesiony poziom cukru we krwi, co może (ale nie musi) oznaczać cukrzycę. Amylaza jest nieco podniesiona, co w połączeniu z podniesionym poziomem cukru może świadczyć o problemach z trzustką.
Proszę wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci dodatkowe badania i przede wszystkim przeprowadzi dokładny wywiad, aby postawić diagnozę.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl