Podwyższony poziom monocytów a ból głowy u 10-latka

Dzień dobry,jestem mamą 10 letniego chłopca,przez 2 dni bolała go glowa i miał zawroty,poszliśmy do naszej Pani doktor i dała skierowanie na morfologie i żelazo bo dodatkowo stwierdziła ze syn może ma anemie,odebrałam wyniki i są podwyższone monocyty na wyniku jest norma od 1,0 do 6,0 a wynik jest 10,7 i eozynofile norma 1,0 do 5,0 a wynik 7,0,żelazo 67 a na wyniku jest 59 do 158,bardzo proszę mi odpowiedzieć czy to jet coś poważnego bo się martwię,z góry bardzo dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
1. Podwyższony poziom monocytów najczęściej jest skutkiem infekcji, np. mononukleozy. W przypadku podwyższenia monocytów w większości przypadków wskazane jest wykonanie ręcznego rozmazu krwinek białych.
2. Podwyższony poziom eozynofili najczęściej jest skutkiem chorób alergicznych lub zakażeń pasożytniczych.
3. Podany wynik żelaza mieści się w granicach normy, ale rzeczywiście jest dość niski. Warto zatem tak zmodyfikować dietę, by dziecko spożywało produkty bogate w żelazo. Ich listę znajdzie Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zelazo