Podwyższony poziom monocytów u 2-miesięcznego dziecka

Dzień dobry mam pytanie dotyczace mojego 2 miesiecznego synka. Robilismy morfologie ktora wyszla bardzo dobrze oprocz jednego parametru a mianowicie Monocytów. Przy normie do 13% synek ma 19%. Oraz 2,49 tys/ul przy normie 1,40. Synek był szczepiony (szczepionka skojarzeniowa) w środe morfologia robiona w piatek . Czy szczepienie moglo miec wplyw na wynik? Kiedy nalezy powtorzyc morfologie ?

Lek. Tomasz Budlewski

Szczepienie raczej nie wpływa na wyniki badań morfologii. Proponuję udać się do lekarza pediatry w celu ustalenia odpowiedniego dalszego postępowania.