Podwyższony poziom MXD

Witam o czym może świadczyć podwyższone mxd 13,7% co może być tego przyczyną i czy to jest groźne? Dziękuję.

Nieznaczne podwyższenie wskaźnika MXD może być spowodowane np alergią lub pasożytami ( albo, jeśli to izolowane podwyższenie przy braku jakichkolwiek innych objawów, może to być jednorazowa anomalia ) . Proponuje powiadomić lekarza który zlecił to badanie, najprawdopodobniej potrzebne będzie powtórne badania z rozmazem ręcznym.