Podwyższony poziom neutrofilii w ciąży

Witam. Mam podwyższony poziom neutrofili w morfologii, przy leukocytach na granicy normy. Mam 2 podejrzenia. Zaczęła mi się przecierać koronka na zębie i zaczyna być widoczna od spodu blaszka, dentystka twierdzi, że z zębem nie powinno nic się dziać bo w koronce jest sporo tzw cementu i chroni to ząb. Nie chce mi zrobić rtg bo jestem w 5 m-cu ciąży. Mam też, chyba przez hormony, zapalenie okołoustne skóry, czy to może mieć wpływ na morfologię? Podobno w ciąży dermatolog nie pomoże. Co robić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Oczywiście wszelkie stany zapalne mogą odzwierciedlać się w ten sposób w badaniach laboratoryjnych, dlatego jeśli stomatolog nie widzi problemu w samym zębie proszę udać się do dermatologa, który jak każdy inny lekarz pomoże nawet w ciąży
Pozdrawiam