Podwyższony poziom OB i CRP oraz swędzące plamy na skórze

Witam, w ostatnim czasie znacznie podwyższył mi się poziom OB (51) oraz CRP (26). Pojawiły się też na skórze plamyz wysypką, które swędzą. Powiększone też są węzły chłonne pachowe (ok 13mm) - wykonana została biopsja, która wykazała jedynie w próbce tkankę o charakterze tłuszczowym. Dermatolog stwierdził, że wysypka jest związana z zapaleniem w organizmie - pytanie tylko gdzie tego zapalenia szukać? Badania moczu i tarczycy w porządku. Usg brzucha i miednicy małej ok. Gdzie szukać? Dziękuję

Witam! Wyniki badań rzeczywiście sugerują przebyty w ostatnim czasie stan zapalny, mogą wiązać się jednak z bardzo wieloma jednostkami chorobowymi. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie podstawowych badań (morfologia krwi obwodowej z ręcznym rozmazem, powtórne oznaczenie OB i CRP) oraz przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego, który może sprecyzować kierunki poszukiwań. Całość diagnostyki powinien kontrolować lekarz rodzinny.