Podwyższony poziom OB i CRP u 27-letniej kobiety

Podwyzszone ob i crp. Od wrzesnia 2013 badam co jakis czas krew i mam podwyzszone ob i crp. Ob na poziomie srednio 20-25 mm/h crp sredno 8-9 mg/l moja pani doktor wyslala mnie juz na wszystkie mozliwe badania i wyniki sa ok. Jakie powinnam wykonac jeszcze badania aby znalezc gdzie utrzymuje sie ten stan zapalny.morfologia plytki rozmaz automatyczny, bialko calkowite bilirubina calkowita fosfataza zasadowa, rf-czynnik reumatoidalny, przeciwciala jadrowe, hbs ab hcv ab hbs ag proteinogram hbc ab

Lek. Marta Gryszkiewicz

A występują jakieś objawy kliniczne?
Poza badaniami laboratoryjnymi przede wszystkim najważniejszy jest sam pacjent...

Czy miała Pani badania wykluczające choroby pasożytnicze? oraz podstawowe badanie rtg klatki piersiowej?? oraz gastrofiberoskopię z testem na Helicobacter Pylori.
Jeśli lekarka nie jest pewna czy ma do czynienia z infekcją bakteryjnym ( stanem zapalnym ) poza OB i CRP jednoczasowo powinna skierować Pania na oznaczenie Prokalcytoniny. Rozumiem, ze wszystkie badania, które Pani wymieniła w pytaniu są prawidłowe?
U młodej kobiety zawsze wykluczamy choroby serca, tutaj konieczne jest ECHO serca z oceną zastawek. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym, w warunkach ambulatoryjnych diagnostyka jest znacznie trudniejsza niż w szpitalu moze wrto zastanowić się nad krótką hospitalizacją.
pozdrawiam Panią