Podwyższony poziom płytek krwi u 4-letniego syna a brak apetytu

Odebrałam wyniki badań mojego 4letniego synka i ma dość podwyższone Płytki krwi 451 130-400) i PCT 0,4 (0,17-0,35), do tego rozmaz krwi EO tez podwyższone 5,6 (1-4)pozostale wyniki sa w normie badania robiłam ponieważ ma przerosniete migdałki i często łapie infekcje oraz jest niejadkiem. bardzo prosze o pomoc czego to moze byc przyczyna? Anna K.

Milena Lubowicz

Płytki wzrastają właśnie przy okazji infekcji, a taki wynik nie jest jeszcze powodem do niepokoju. Proponuje powtórzyć badanie, gdy dziecko będzie zdrowe.
Pozdrawiam