Podwyższony poziom potasu a działanie nerek

Witam. Zrobiłam badania krwi i wyszedł mi trochę za wysoki poziom potasu 5.3 a norma w moim laboratorium to 5. Z nerkami chyba wszystko w porządku,bo kreatynina w normie, usg tez. Podejrzewam,ze ten za wysoki poziom potasu to wina tego,ze mało pije i nie raz w pracy za długo wstrzymuje mocz.

Magdalena Mroczek

Rzeczywiście odwodnienie może być przyczyną podwyższonego stężenia potasu we krwi. Należy nie przyjmować suplementów zawierających potas i unikać nadmiaru potasu w diecie. Można jeszcze przeanalizować przyjmowane leki i zbadać poziom glukozy we krwi. Lekarz rodzinny może pomóc zinterpretować wynik.

Milena Lubowicz

Może to też być wynik leków, które Pani przyjmuje. Proszę spróbować dobrze nawodnić organizm, ograniczyć pokarmy z dużą zawartością potasu oraz koniecznie powtórzyć badanie.
Pozdrawiam