Podwyższony poziom potasu a działanie nerek
Witam. Zrobiłam badania krwi i wyszedł mi trochę za wysoki poziom potasu 5.3 a norma w moim laboratorium to 5. Z nerkami chyba wszystko w porządku,bo kreatynina w normie, usg tez. Podejrzewam,ze ten za wysoki poziom potasu to wina tego,ze mało pije i nie raz w pracy za długo wstrzymuje mocz.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Magdalena Mroczek
79 poziom zaufania
Rzeczywiście odwodnienie może być przyczyną podwyższonego stężenia potasu we krwi. Należy nie przyjmować suplementów zawierających potas i unikać nadmiaru potasu w diecie. Można jeszcze przeanalizować przyjmowane leki i zbadać poziom glukozy we krwi. Lekarz rodzinny może pomóc zinterpretować wynik.
Milena Lubowicz
72 poziom zaufania
Może to też być wynik leków, które Pani przyjmuje. Proszę spróbować dobrze nawodnić organizm, ograniczyć pokarmy z dużą zawartością potasu oraz koniecznie powtórzyć badanie.
Pozdrawiam