Podwyższony poziom potasu po zmianie diety

Ostatnion zmienilem moja diete i zaczalem spozywac duzo zieleniny -szpinak , kale czesto w postaci smoothie zmiksowanej zieleniny z bananami. Biore tez Ibubrofen na bol 600 mg 2bx dziennie. Pytanie jest takie ze badanie krwi pokazalo podniesiony poziom potasu na 5.8 przy czym nie bylo zadnych symptomow wysokiego potasu i czulem sie bardzo dobrze. Czy ten wysoki poziom potasu mogl byc spowodowany wegetarianska dieta bogara wotas??

Dieta bogata w potas rzeczywiście będzie miała wpływ na jego poziom we krwi. Jeśli nie przyjmuje pan żadnych leków na nadciśnienie i nie ma hipoglikemii to na początek proszę zmniejszyć w diecie ilość potasu, szczególnie bananów. Jednak należy zrobić dokładne badania, w tym obrazowe, ponieważ potas może pochodzić z uszkodzonych komórek. Dobrze jest też zwiększyć ilość wypijanej wody do około 1.5 litra dziennie ze względu na nerki.