Podwyższony poziom procentowy monocytów

Czy wynik mojej morfologii można uznać za prawidłowy: HCT 40,1; HGB 14,1; RBC 4,68; plt 202; WBC4,08. Niepokoi mnie % Mono 16,6 (norma do 12) przy wartości bezwzględnej 0,68 (norma do 0,79). OB po 1 godz.7, po 2 godz. 21, CRP 6,88. Mam 38 lat, jestem kobietą, przyjmuję obecnie antybiotyk z powodu nieustępliwego kaszlu i bólu gardła (podejrzenie powikłań po infekcyjnych w drugim typie alergia). Dziekuję

Lek. Tomasz Budlewski

Co do wyniku bezwzględnego dotyczącego monocytów jest w normie, natomiast bez poznania dokładnych wyników z reszty badań nie można odnieść się do wyniku procentowego. Proponuję po zakończonym antybiotyku powtórzyć badania i udać się do lekarza prowadzącego leczenie.