Podwyższony poziom prolaktyny a faza lutealna

Witam, ostatnie badanie poziomu prolaktyny wykazało jej podwyższony poziom. Odkąd staramy się z mężem o dziecko (prawie rok czasu) mierzę temperaturę i obserwuję swój cykl. Owulacja u mnie występuje (potwierdza to skok temperatury oraz monitoring cyklu) lecz faza lutealna jest u mnie stosunkowo krótka. Wynosi 9 dni przy cyklach ok.32dniowych. Od lekarza dostałam bromergon na zbicie prolaktyny i euthyrox na obniżenie TSH(mam 5,00). Czy to właśnie prolaktyna odpowiada za tą krótką fazę lutealną?

witam,
zarówno nadmiar PRL jak i niedoczynnośc tarczycy mogą powodować problem z zajściem w ciąże zaburzając cykl miesiączkowy.
Prosze uregulować oba stany i dalej kontynuować starania o ciążę