Podwyższony poziom prolaktyny a starania o kolejne dziecko

Od półtora roku staramy się z mężem o drugie dziecko. Lekarz stwierdził u mnie podwyższoną prolaktynę przez co przyjmuje bromergon oraz brak owulacji- przyjmuje clostibegyt oraz luttagen. Cykle mam regularne 30-31 dni i trwają 6-8 dni. W tym cyklu miesiączka pojawiła się w planowanym terminie. Jednak pierwszego dnia była bardzo intensywna jeżeli chodzi o krwawienie i trwała nie całe 3 dni. Była bardzo delikatna jeżeli chodzi o bolesność. Czym może być spowodowane tak radykalne skrócenie okresu?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza obserwacja i ewentualne rozszerzenie diagnostyki hormonalnej.