Podwyższony poziom prolaktyny i podejrzenie gruczolaka przysadki

Witam, mam podwyzszony poziom prolaktyny pierwszy byl 53 ng/Ml po leczeniu Bromergonem i odstawieniu 64.9ng/mL i po kilku dniach 75,39ng/ml po podaniu Metoklopramidu 1h 110,10ng/ml po 2h 83,01 ng/ml Wyniki badan: hormon luteinizujacy 0,100mIU/ml, hormon folikulotropowy 0,100mIU/ml, estriadol 5,000pg/ml, progesteron 0,08ng/ml, testosteron 0,06ng/ml, Tsh 2,63uIU/ml Ft4 1,31Ng/dl zazywam tabletki .microgynon 21,lekarz, podejrzewa gruczolaka przysadki czy ten maly wzrost po leku moze go oznaczac?

witam,
Hiperprolaktynemię czynnościową rozpoznaje się po teście z metoklopramidem: po podaniu 10 mg metoklopramidu powinien nastąpić 2-5 krotny wzrost stężenia PRL.
W gruczolakach przysadki stężenie prolaktyny często przekracza 100 ng/ml.
Guzy okolicy przysadkowo-podwzgórzowej czasami powodują zaburzenia pola widzenia przez ucisk na skrzyżowanie wzrokowe - konieczne jest także badanie okulistyczne.