Podwyższony poziom prolaktyny i stosowanie leku Dostinex

Witam, byłam dziś u lekarza, miałam złe wyniki testu z prolaktyną (po 60min. podwyzszona ponad 11 razy) i otrzymałam lek "Dostinex". Niestety prócz recepty pani doktor nie udzieliła mi żadnych informacji. Tabletki dostałam bez opakowania i wiem o nich tyle, co wyczytałam w internecie. Chciałabym zapytać, czy chodzi o hiperprolaktynemię? Dziękuję pięknie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, chodzi o hiperprolaktynemię. Jaki był poziom prolaktyny przed testem?? Prawidłowo wzrost po obciążeniu Metoklopramidem jest około 6krotny.