Podwyższony poziom prolaktyny u 40-latka

Utrzymuję mi się podwyższony poziom prolaktyny 25-27 przy normie max15, mężczyzna 40 lat. Lekarz pierwszego kontaktu to bagatelizuje, mówiąc ,że prolaktyna często skacze. Czy powinienem się jakoś leczyć?

Hyperprolaktynemia wymaga wyjaśnienia i leczenia.
Warto oznaczyć profil tarczycowy:TSH, fT3, fT4 oraz testosteron. Już z tymi wynikami proponuję odwiedzić endokrynologa.
Być może będzie zalecone badanie mózgu rezonansem jądrowym magnetycznym (chodzi o ocenę przysadki mózgowej).
Są skuteczne leki na obniżenie prolaktyny. Tańsze, do codziennego używania i droższe, ale lepiej tolerowane i brane raz na kilka dni. Oczywiście na receptę.
Obniżenie poziomu prolaktyny może być korzystne dla sprawności seksualnej.
Pozdrawiam. JW