Podwyższony poziom reniny

Czy poniższy wzrost reniny i aldosteronu może być skutkiem przyjmowanych leków lub diety? Ren.: 8.3 ng/mL/hr (przekroczenie o 100%), Aldo.: 42ng/dl (przekroczenie 60%). Kortyzol poranny przekroczony 50%, popołud. w normie (w tym spadek o ponad 50%). Pomiar godz. 9 bez odstawienia leków. Leki: HCTZ 12.5mg, losartan 50mg, bisprolol 10mg, Diane-35 1tbl., estradiol 4mg/dobę, hydroxyzyna 25. Dieta: 1800kcal, niskosodowa, suplementacja K 1200-1600mg/d, Mg 300. Choroby. Depresja, nerwica, nadwaga, leczone HA (unormowane średnie 125/80), w dniu pomiarów 120/70, zab. horm. (ginekologiczne). W holterze 950 PVCs pojedynczych, 2 pary. Test wysiłkowy OK. USG tt nerek OK, CgA, DZM moczy na katech i metoksykatech w normie. USG j. brz. OK. Bad. moczu i morf. OK. Byłam u wielu lekarzy ale anomalii nie umieją wyjaśnić, stąd prośba o pomoc i sugestie.

Widoczne są zaburzenia osi renina - angiotensyna - aldosteron, przy czym dawka leku blokującego ten układ jest mała. Prawdopodobnie największe korzyści odniosłaby Pani z konsultacji u hipertensjologa.