Podwyższony poziom testosteronu u 32-letniej kobiety

Witam, mam 32 lata, jestem kobietą i mam wyniki testosteronu 92, gdzie norma jest do 72, a andostendion mam 5,18 a norma to 5,18. O czym to świadczy i do jakiego lekarza powinnam się udać i w jakim kierunku zrobić kolejne badania by wykluczyć lub potwierdzić chorobę. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Sugeruję wizytę u endokrynologa. Poziom nie jest bardzo wysoki jednak warto wykonać dodatkowe badania.

Pozdrawiam.