Podwyższony poziom TSH a zażywanie leków na przewlekłe zapalenie zatok

Witam. Mam podwy. TSH (10,96 mg/l) czyli niedoczynność tarczycy. Endokrynolog przepisał Euthyrox 100 mg x1 szt. JEDNAK ZAPOMNIAŁEM wspomnieć Pani doktor o zażywanych lekach na przewlekłe zapalenie zatok. Flixonazse a aktualnie Dymista. W ulotce tych leków są zapisy mówiące że "mogą wpływać na prawidłowe procesy wytwarzania hormonów). Czy również na tarczycę Dodatkowo mam podw. kreatyninę (107 umol/l), cholesterol całkowity 5,82 mmol/l i kwas moczowy 478 mmol/l. Mam skier. na USG nerek, tarczycy)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, przyjmowanie leku Dymista w postaci aerozolu nie ma wpływu ogólnoustrojowego, nie wpływa istotnie na funkcje tarczycy. Proszę wykonać zlecone badania. Pozdrawiam.