Podwyższony poziom TSH i długi czas oczekiwania na wizytę u endokrynologa

Witam, Od ponad roku zaczęłam szybko przybierac na wadze, przytylam ponad 10 kg, od pewnego czasu coraz gorzej się czulam, czesto bylo mi slabo, brak apetytu, dusznosci, bardzo kiepska kondycja psychiczna, postanowilam zrobic badania krwi, lekarz rodzinny dal mi skierowanie na tsh, wynik wyszedl 6,060 μIU/ml przy normie 0,4-4, lekarz rodzinny stwierdzil niedoczynnosc tarczycy i dal skierowanie do endokrynologa, jednak na wizyte musze czekac 2 msc. Czego mogę sie spodziewac przez te 2 msc ?

Dzień dobry,

Niestety jak działa publiczny system ochrony zdrowia w Polsce wszyscy doskonale wiemy, ile trwa wizyta "na NFZ"? Na usta ciśnie się słowo "kpina". W Szwecji lekarz w Poradni przyjmuje w ciągu dnia kilku , czasami kilkunastu pacjentów, których może dokładnie zbadać, zebrać wywiad chorobowy, a dzięki temu zalecić optymalne leczenie. Ale nie o to Pani pytała... Z uwagi na podejrzenie niedoczynności tarczycy warto, aby zgłosiła się Pani do endokrynologa wcześniej (dla dobrego samopoczucia warto zainwestować te 100 zł). Po zastosowaniu odpowiedniego leczenia może się Pani spodziewać poprawy samopoczucia, większej chęci do działania i ustąpienia wszystkich objawów, jakie daje niedoczynność tarczycy. W Pani wieku optymalne TSH , to TSH ok. 1,5. Jeśli będzie Pani czekała, to stan Pan zdrowia i może nie ulec zmianie, jak również objawy związane z niedoczynnością mogą ulec nasileniu.Myślę, że w tym przypadku warto zacisnąć zęby i w siebie "zainwestować".

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz