Podwyższony poziom TSH przy dobrych wynikach FT3 i FT4

Witam. Mimo podzyzszonego poziomu TSH moje formony FT3 (3,04) i FT4(1,17) sa w normie. Czy moge juz spac spokojnie i byc pewnym ze z moja tarczycą wszystko jest dobrze? czy wykonać jakieś dodatkowe badania? pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Może byc tzw subkliniczna niedoczynnośc tarczycy, wtedy gdy jest podwyższone TSH natomiast hormony jeszcze w normie. Proponuję udac się do lekarza endokrynologa, sądzę, że warto także wykonac badanie usg tarczycy.