Podwyższony poziom TSH u 27-letniej kobiety

Witam, jestem kobieta i mam 27 lat. Ponad rok temu okazało się, że mam podwyższony poziom TSH a dokładnie 5,25 przy normie 4,2. Skonsultowałam się z endokrynologiem, który zlecił kontrolne badanie TSH po roku. Wykonałam takie badanie niedawno i mój wynik to 5,300 przy normie 4,200. Chciałabym zrobić dodatkowe badania zanim znów odwiedzę endokrynologa ale bez skierowania są dość drogie, a na skierowanie czyli na wizytę u tego specjalisty trzeba czekać strasznie długo. Co robić? Proszę o radę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku braku możliwości oznaczenia poziomu hormonów prywatnie pozostaje Pani czekać na wizytę u specjalisty, który zleci niezbędne badania.