Podwyższony poziom wapnia a stres

Witam, w badaniu krwi wyszedł mi podwyż. wapń , niewiele bo przy normie 10.20 mam 10,27 (bardzo mnie to martwi),cholesterol całk192 (nomra do 190, ), hdl - 58, ldl 116, trójglicerydy 95. Niepokoją mnie te wyniki. Dodam żejestem pod wpływem stresu ostanio , robiłam też pr trzustkowy,amylaza i lipomaza w porządku , ale przekroczony poziom glukozy tzn 108 przy normie 99.Badam teraz glukometrem cukier w domu i na czczo wyniki mam 90-100.Ciśnienie zawsze w normie ok 110-75, wzrost 170 cm,waga 57 kg.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań, poza glukozą na czczo, należy uznać za prawidłowe. Nie ma powodu do niepokoju. Warto powtórzyć badanie poziomu cukru we krwi. Z wynikami badań proszę udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.