Podwyższony poziom żelaza a wypryski i niedoskonałości

Ostatnio robiłam morfologie krwi, wyszedł mi podwyższone żelazo (222), przy 8 letniej diecie wegetariańskiej, czy może mieć to wpływ na pojawiające się na moim ciele (twarz, plecy, dekolt i ramiona) wypryski i niedoskonałości? Dodam, że mam 23 lata. Artemida

Witam serdecznie. U Pani proponuję powtórzyć badanie (dodatkowo z oznaczeniem TIBC, ferrytyny), Oprócz tego warto oznaczyć profil wątrobowy (Alat, Aspat, bilirubina całkowita). Może okazać się, że u Pani podwyższenie poziomu żelaza nie ma podłoża patologicznego.Objawy jakie Pani podaje mogą mieć związek z w/w.