Podwyższony poziom żelaza w 13 tygodniu ciąży a możliwe konsekwencje dla dziecka

Witam Jestem w 13 tygodniu ciąży. Na badaniach krwi wyszło mi że mam nadmiar żelaza 183 a norma to 37-145. Podkreślę że nie biorę żadnego żelaza w tabletkach. Jedyne leki jakie biorę to kwas foliowy i duphostan bo miałam plamienia. Chciałam zapytać czy taki nadmiar jet niebezpieczny dla mojego bobaska i co mogę zrobić żeby wyniki się poprawiły - co ewentualnie ograniczyć w swojej diecie. Podkreślę że jem bardzo mało mięsa, za to jem dużo owoców i nabiału bo jedynie to mi smakuje.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli u Pani nie występują inne objawy, nie powinna Pani się tym przejmować.
Proszę pamiętać, że każdy wynik należy skonsultować z lekarzem prowadzącym, który odniesie go do Pani stanu zdrowia i zdecyduje o dalszym postępowaniu.