Podwyższony poziom żelaza w badaniach

Jestem kobieta.25 lat. Nie przyjmuje zadnych lekow, pracuje w trypie stojaco-chodzacym. Robilam badania krwi. Podstawowa Morfologia, OB, czynnik reumatoidalny, kwas moczowy, faza bialka ostrego, zelazo i tarczyca TSH, T3, T4. Wyniki:wszystko w normie, ob, bialko i czynnik reumatoidalny idealne, morfologia dobra. Natomiast zelazo mam 188 gdzie max to 170. T3, T4 wyszly bardzo dobrze, natomiast TSH 4,397 przy maxie 5. lekarz pierwszego kontaktu zlecil usg tarczycy. Boje sie o zelazo!

Lek. Tomasz Budlewski

Żelazo jest nieznacznie podwyższone. Najczęściej podwyższone wyniki żelaza mają także swoje zobrazowanie w morfologii krwi obwodowej. Proponuję za jakiś czas powtórzyć badanie. Być może dieta wpływa na taki poziom żelaza. Jeżeli nadal będzie podwyższone należy udać się do lekarza. Wszystko to co piszę jest na zasadzie przypuszczenia ponieważ zawsze wszystkie wyniki badań ocenia się łącznie z badaniem pacjenta. Bez badania można tylko przypuszczać.