Podwyższony puls po AzitroLEK I Eurespal

Witam. Ostanio miewam podwyzszony puls (90-103).W ostatnim tygodniu zażywałam AzitroLEK I Eurespal (infekcja dolnych dróg oddech.) od wczoraj dziwnie mój organizm się zachowuje.Ciśnienie 138/72 i puls 110 a wczoraj rano nawet 125. Innych leków nie używam tylko sporadycznie Apap przy bólu głowy (tak co 2 mies. przy zmianie pog.). dotychczas byłam niskociśnieniowcem (miewałam 85/60 ). Moje pytanie brzmi: czy wym.leki mogły spowodować tak wysoki puls, i co z tym zrobić.? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o pochodzenie tego typu zachowania pulsu, jednak muszę poinformować iż zarówno Eurespal jak i AzitroLEK ma w swoich działaniach niepożądanych okresowe tachykardie a co za tym idzie możliwe także wzrost tętna. Warto odczekać pewien okres i w sytuacji gdy objawy nie ustąpią dopierw wtedy wybrać się do lekarza.