Podwyższony wynik cholesterolu u 31-latka

Witam od jakis 2 lat robie co 3 miesiace badanie z krwi holesterolu wynik podwyższony wiek 31 lat mezczyzna, cholesterol 271 mg/dl, cholesterol hdl 64mg/dl, cholesterol ldl 185 mg/dl czym mozna obnizyc taki cholesterol ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zastosować dietę ubogotłuszczową i powtórzyć badania za 3 miesiące. Następnie udać się do lekarza rodzinnego. Być może konieczne będzie włączenie odpowiedniego leczenia.