Podwyższony wynik MPV w związku z przejściem na dietę

Dzień dobry, w związku z przejściem na dietę (pod nadzorem dietetyka) zrobiłam morfologię i okazało się, iż MPV jest podwyższone (wynik 11,5 norma 11). W listopadzie zeszłego roku wynik wynosił 11, a na początku 2014 roku 10,5, czyli sukcesywnie wzrasta. Wszystkie pozostałe parametry są w normie. Czy powinnam mieć powody do niepokoju?

Witam,

MPV jest wskaźnikiem, który najczęściej interpretuje się w połączeniu z liczbą płytek krwi oraz z innymi parametramii morfologii. Jeśli inne parametry są w porządku nie ma powodów do niepokoju. Jeśli coś jeszcze znacznie odbiega od normy należy skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

www.klinikazywienia.pl