Podwyższony wynik parametrów w badaniu krwi

Witam. Prosze o interpretacje wynikow krwi: WBC 6,30 RBC 5,42 HGB 15,90 HCT 48,50 MCV 89,50 MCH 29,30 MCHC 32,80 PLT 226,00 LYMPH 22,90 NEUT GRAN. OBOJET.% 70,2 RDW CV 13,40 PDW 11,50 MPV 11,10 P LCR 33,80 .Dodam ze wyniki moczu bardzo dobre. Czy mam byc zaniepokojona podwyszonym wynikiem niektorych parametrow? Mam skonczone 28 lat.

Witam!
Część parametrów jest rzeczywiście przy górnej granicy normy lub nieco zawyżona. Przydałaby się informacja z jakiego powodu było wykonane badanie, czy ma Pani jakieś objawy, czy ma Pani rozpoznaną chorobę przewlekłą).
Podwyższone parametry krwinek czerwonych mogą być spowodowane długotrwałym niedotlenieniem (np. palenie tytoniu, mieszkanie w górach, choroby płuc, wady serca), częściej jednak przyczyną jest odwodnienie (np. z powodu silnych potów, wymiotów lub biegunki).
Proponuję wykonanie kontrolnej morfologii za kilka tygodni. Nie ma potrzeby robić tego wcześniej, wyniki nie są niepokojące. Proszę do tego czasu zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu (pić min.2 litry wody dziennie, jeść zupy, dbać o odpowiednią wilgotność w mieszkaniu).