Podwyższony wynik próby wątrobowej po trzydniówce u dziecka

Witam.Mam pilną prośbę o ukojenie moich obaw.Synek 3miesiące temu przeszedł trzydniówkę,po tym miał wykonane wyniki krwi na próby wątrobowe miał podwyższoną hemoglobinę i AST-49.Lekarz stwierdził,że tak może być po przebytej chorobie.Ponowiliśmy teraz badania i hemoglobina wynosi 14,6,hematokryt83fl aAST 67(!),czyli podwyższył się znacznie.Czy możliwe jest,że przez przyjmowanie leków przeciwgorączkowych,przeciwzapalnych podczas tej trzydniówki doszło do uszkodzenia wątroby?Jutro idę na wizytę.

Zarówno infekcją jak i przyjmowane przez dziecko leki mogły przyczynić się do uszkodzenia funkcji wątroby. Dziecko powinno pozostać pod stałą kontrolą pediatry.