Podżebrowy ból brzucha promieniujący do pleców

Ból na środku brzucha zaraz pod żebrami szczególnie w nocy, promieniujący do pleców.Po przebudzeniu nie wiadomo czy boli brzuch czy plecy, Szczególne nasilenie po zjedzeniu ostrych potraw, zgaga.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ból może świadczyć o chorobie wrzodowej żołądka. proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego/internisty, ponieważ w celu potwierdzenia rozpoznania powinna zostać wykonana gastroskopia. Dopiero wtedy może zostać rozpoczęte leczenie.