Pogarszająca się wada wzroku w 30 tygodniu ciąży

Jestem w ciązy w 30 tyg,byłam u okulisty w PL i okazało się , że mam skaczące ciśnienie w oczach i wada pogorszyła się przez 5 miiesięcy o +2,5dioprii i +1,75cylinder, obecnie mam wadę +6,5 na obu oczach i po +1cylinder pi +1,75cylinder. jedno oko miałam operowane w wieku 9lat na zeza-nie udało się.obecnie mieszkam w Szkocji i tu mam rodzić.Jeszcze mam iść tu do okulisty bo nie chcą mi zrobić cesarki-ja bym wolała. Bo duzo przeszła, w czasie gdy z męzem staraliśmy się o dziecko zostałam zgwałcon

Witam.
Proponuję często mierzyć ciśnienie w obu oczach i jeśli to możliwe proponuję dokładnie się zbadać u okulisty.
Pozdrawiam