Pogarszanie się stanu samopoczucia, przewlekłe osłabienie

Szanowni Państwo, jestem 20-letnią kobietą, od pół roku gwałtownie pogarsza się moje samopoczucie - czuję ogólne osłabienie, senność, silne mdłości, zawroty głowy, duszności, ból serca i brzucha, a z mniej estetycznych anomalii: utrzymujące się jasny kolor i rzadka konsystencja kału. Średnio co półtora tygodnia nie jestem w stanie podnieść się z łóżka, czuję się bezwładna. Zaczęłam regularnie badać ciśnienie krwi i ostatni wynik (jest dla mnie typowy) to: 86/58, puls: 90. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Zdecydowanie proszę zatem nie zwlekać, tylko udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia, OB, elektrolity, parametry nerkowe, enzymy wątrobowe, bilirubina, itd.) oraz USG jamy brzusznej. Skierowania na badania da Pani lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. W zależności od wyników wdrożone zostanie właściwe leczenie lub skierowana Pani zostanie do lekarza specjalisty.