Pogłębiająca się depresja u matki

Co zrobić jeśli mama cierpi na depresję od 3 miesięcy a leki przepisane przez 2-go lekarza psychiatry nie działają a depresja się pogłębia i mama już ma myśli samobójcze a czasami jeśli rodziny by nie było w domu podcięłaby sobie żyły.. Nie chce się już dalej leczyć, nie chce iść po skierowanie do szpitala. Czy można udać się do szpitala bez skierowania? dodatkowo mama jest po poważnej operacji usunięcia jednej nerki i twierdzi, że zażywając sedam od 3 tygodni bardzo boli ja nerka, która została

Pani matka w związku z zagrożeniem życia powinna trafić do szpitala bez skierowania. Jeżeli nie przyjmowała konsekwentnie leków, przez co najmniej 6 tygodni, poprawa mogła nie nastąpić. Powinna też podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam.

Jeśli chory zagraża swojemu życiu lub zdrowiu można skorzystać z pomocy pogotowia psychiatrycznego- dowieźć mamę na izbę przyjęć, gdzie zbada ją lekarz psychiatra i zależnie od stanu, objawów oraz miejsc, skieruje na leczenie szpitalne.
W przypadku depresji sama farmakoterapia najczęściej nie jest wystarczająca. Konieczne jest podjęcie psychoterapii.

Witam Pana. Moim zdaniem priorytetem obecnie jest ocena zagrożenia zdrowia i życia u Pana mamy. Z Pana opisu można wywnioskować, że najbezpieczniejszym miejscem dla Pana mamy jest obecnie szpital. Będzie miała tam zapewnioną opiekę. Specjaliści będą mogli na miejscu ocenić stan Pana mamy i dostosować odpowiednie oddziaływania (zazwyczaj jest to farmakoterapia połączona z pomocą psychologiczną). W przypadku farmakoterapii chodzi o dobranie takich leków, na które Pana mama zareaguje pozytywnie. W przypadku myśli samobójczych, czyli zagrożenia zdrowia/życia można wezwać pogotowie by Pana mama została przewieziona do szpitala, gdzie zostanie zbadana pod kątem zatrzymania w szpitalu. Chciałbym to jeszcze raz podkreślić to może być jedyne obecnie bezpieczne dla niej miejsce. Ważne żeby Pan planując krok związany z pogotowiem i szpitalem nie obwiniał się, że to jest wbrew Pana mamie. Pozdrawiam Pana.

Witam Panią. Moim zdaniem priorytetem obecnie jest ocena zagrożenia zdrowia i życia u Pani mamy. Z Pani opisu można wywnioskować, że najbezpieczniejszym miejscem dla Pani mamy jest obecnie szpital. Będzie miała tam zapewnioną opiekę. Specjaliści będą mogli na miejscu ocenić stan Pani mamy i dostosować odpowiednie oddziaływania (zazwyczaj jest to farmakoterapia połączona z pomocą psychologiczną). W przypadku farmakoterapii chodzi o dobranie takich leków, na które Pani mama zareaguje pozytywnie. W przypadku myśli samobójczych, czyli zagrożenia zdrowia/życia można wezwać pogotowie by Pani mama została przewieziona do szpitala, gdzie zostanie zbadana pod kątem zatrzymania w szpitalu. Chciałbym to jeszcze raz podkreślić to może być jedyne obecnie bezpieczne dla niej miejsce. Ważne żeby Pani planując krok związany z pogotowiem i szpitalem nie obwiniał się, że to jest wbrew Pani mamie. Pozdrawiam Panią.