Pogłębiający się kryzys w małżeństwie

Witam, Nasze małżeństwo przeżywa coraz większy kryzys. Mąż od kilku lat okazuje mi coraz mniej szacunku, obrzuca wulgaryzmami, cały czas krytykuje, nawet przy dziecku, jest wybuchowy, krzyczy. Oczekuje ode mnie zrozumienia dla jego nerwowego zachowania i puszczenia w niepamięć tego co było. Od kilku lat staram się z mężem rozmawiać o tym co mnie boli co mi sprawia przykrość. Próby rozmowy zwykle kończą się nerwową reakcją męża. Czuję się bezsilna. Nie przebiję muru za którym stoi mąż.

Witam,
najwłaściwszą formą jest w takich sytuacjach terapia małżeńska,którą może Pani zaproponować mężowi,o ile jego nastawienie do tej formy pomocy jest pozytywne.Jeżeli nie ,proszę przemysleć pomoc dla samej siebie,gdyż częstym żródłem uległości jest własna niepewnośc i zaniżona samoocena,która swoje żródła ma we wczesniejszych doświadczeniach niż małżeństwo.Powiela się więc schematy,które kiedyś były koniecznością,bo np.było się bezradnym dzieckiem.One właśnie,powinny zostać zmienione na dojrzalsze,zgodne z nowym doświadczeniem i nową wiedzą,jaką nabyła Pani bez wątpienia w póżniejszych okresach.
Zachęcam więc do umozliwienia sobie takiej pomocy.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza