Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej

Mam na imię Anka Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej krążek miedzykręgowy na poziomie L5/S1 ma obniżony sygnał w obrazach T2 zależnych i jest spłaszczony co jest wyrazem jego zmian zwyrodnieniowych. na opisywanym poziomie L5 /S1 widoczna jest centralno-obustronna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy zwężająca oba otwory międzykręgowe bez cech ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych.W kanale kregowym na poziomie S2 iS3torbiel oponowa wym.1,6x0,8 Proszę o poradę
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Podany opis wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Po części pojawiają się one wraz z wiekiem, predysponuje do nich również ciężka praca fizyczna oraz nadwaga. W przypadku tego typu zmian leczenie polega na jak najszybszym wdrożenie rehabilitacji i fizykoterapii oraz doraźnym wspomaganiu się lekami przeciwbólowymi. Z wynikiem proszę zgłosić się do neurologa, który pokieruje Panią do odpowiedniego ośrodka. Pozdrawiam.