Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej

Mam na imię Anka Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej krążek miedzykręgowy na poziomie L5/S1 ma obniżony sygnał w obrazach T2 zależnych i jest spłaszczony co jest wyrazem jego zmian zwyrodnieniowych. na opisywanym poziomie L5 /S1 widoczna jest centralno-obustronna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy zwężająca oba otwory międzykręgowe bez cech ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych.W kanale kregowym na poziomie S2 iS3torbiel oponowa wym.1,6x0,8 Proszę o poradę
KOBIETA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam! Podany opis wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Po części pojawiają się one wraz z wiekiem, predysponuje do nich również ciężka praca fizyczna oraz nadwaga. W przypadku tego typu zmian leczenie polega na jak najszybszym wdrożenie rehabilitacji i fizykoterapii oraz doraźnym wspomaganiu się lekami przeciwbólowymi. Z wynikiem proszę zgłosić się do neurologa, który pokieruje Panią do odpowiedniego ośrodka. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy