Pogłębienie lordozy lędźwiowej i zmiany zwyrodnieniowe w wyniku badania kręgosłupa

Proszę o interpretację. Wynik badania:- pogłęb. lord. lędźwi.- zmiany zwyrodn. w postaci dehydratacji i obniżenia wysok. krążka międzykręg. L4-L5;- tylna wypuklina krążka międzykręg. L4-L5 z modelacją worka oponowego i zwężeniem otworów m-kręgowych, z przewagą strony prawej; - stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo; - blaszki graniczne trzonów kręgów Th12-L4 o nierównych obrysach z guzkami Schmorla;

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność dość zaawansowanych zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz w mniejszym stopniu przeciążeniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga.