Pogłębienie lordozy w wyniku RM 34-letniej osoby

witam robiłem rezonans wynik dostałem pogłebienie lordozy poziom L5/s1 obniżeniekrążka miedzykregowego wypuklina centralna krązka miedzykregowego wymiar strzałkowy kanału kregowego 13,1mmzmiany zwyrodnienowew stawach miedzywyrostkowych poziom l4 l5 wypuklina centralna krążka miedzykregowegowymiar strzałkowy kanału kregowego 13,1mm poziom L3/L4wypuklina centralna krążka miedzykregowego 10,6 mmpoziomL2 l3 wypuklina płaska krążka miedzykregowego 11,2mm POZIOM L1 L2 WYMIAR KANAŁU 11,7 PROSZE O ODP

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie zachowawcze lub operacyjne.

Witam, warto byłoby zgłosić się z tym wynikiem do wykwalifikowanego fizjoterapeuty i lekarza. Generalnie jest tam napisane, że ma Pani wielopoziomowe dyskopatie. Przypuszczalnie jest również ból promieniujący od pośladka w dół. Tabletki na to nie pomogą ale dobry fizjoterapeuta powinien Panią z tego wyciągnąć.